У Чернігівському історичному музеї ім. В.Тарновського 10 квітня відкрилась виставка «Нові археологічні дослідження Чернігівщини», приурочена пам`яті випускників історичного факультету Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Миколи Бруя, Олександра Найдьона та Євгена Кушніра, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність на Сході України.
Виставка створена за результатами розкопок польового сезону 2014 року на території Чернігівської області і репрезентує матеріали експедицій:
− Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка – у Спасо-Преображенському соборі Чернігова; у Новгород-Сіверському; у Любечі Ріпкинського району; на території Мезинського національного природного парку.
− ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка та Інституту археології НАН України – біля с. Виповзів Козелецького району; у Батурині Бахмацького району.
− Ніжинського державного університету ім.Миколи Гоголя – розкопки біля Ніжина.
На городищі, посаді та подолі Виповзівського археологічного комплексу досліджені об`єкти доби бронзи, раннього заліза та давньоруського часу. Серед знахідок – пірофілітова намистина та наральник Х ст.
У Любечі на городищі Монастирище розкопані фундаменти трапезної церкви Іоакима і Анни кінця XVII-XVIII ст.; споруди XII-XIII ст. Представлений керамічний посуд, походить із житла XIII ст.
Цікаві матеріали X-XVIII ст. знайдені на території Єлецького Свято-Успенського монастиря – давньоруська бойова сокира, численні уламки різнотипних амфор та кришки до них, зроблені з амфорних стінок.
Також привертають увагу фрагменти плінф та пірофілітової плити XI ст. із досліджень фундаментів Спасо-Преображенського собору.
Вперше представлені орнаментована посудина доби бронзи та знахідки зі споруди післямонгослького часу, дослідженої на поселенні Ветхе-1 біля Ніжина.